Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

Zastanów się, zanim klikniesz

Październik jest Europejskim Miesiącem Cyberbezpieczeństwa. To kampania organizowana przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Sieci i Informacji ENISA, w Polsce koordynowana przez NASK PIB, partnera projektu RegSOC realizowanego przez WCSS.

Coroczna akcja ma na celu zwiększać świadomość na temat zagrożeń bezpieczeństwa w sieci. W obecnej edycji organizacje biorące udział  w wydarzeniu pokazują, jak duże ryzyko niesie ze sobą otwieranie niesprawdzonych wiadomości mailowych. To bardzo rozpowszechniona metoda oszustwa internetowego, wykorzystywana najczęściej z zamiarem wyłudzenia danych do logowania i narażenia użytkowników na straty finansowe.

Tegoroczna kampania koncentruje się na dwóch obszarach: kompetencje cyfrowe oraz oszustwa/przestępstwa internetowe. Pierwszy blok tematyczny dostarcza użytkownikom informacji w kwestiach związanych z prywatnością w internecie, co jest szczególnie ważne w kontekście pandemii COVID-19, która wymusiła przeniesienie wielu aktywności do sieci. Drugi blok to akcja informacyjna na temat aktualnych zagrożeń w zakresie cyberbezpieczeństwa, takich jak włamania do poczty e-mail, wyłudzenia danych czy oszustwa związane z płatnościami on-line.

Więcej informacji na temat kampanii, spis aktualnych wydarzeń oraz bazy wiedzy na temat cyber-zagrożeń można znaleźć na stronie: https://bezpiecznymiesiac.pl/

Zachęcamy do zapoznania się z inicjatywą – dla własnego bezpieczeństwa w sieci.

JW, 2020-10-20
  • Zobacz, czym oddychasz w swojej okolicy

    Dane z 25 czujników powietrza przetwarzane na bieżąco. Aktualne informacje o jakości powietrza. Rusza portal, na którym w każdej chwili możesz sprawdzić, jaki jest poziom zanieczyszczeń blisko twojego domu, miejsca pracy, szkoły.

  • Udaremniamy ataki

    Pracownicy Zespołu Bezpieczeństwa Informacji oraz Działu Utrzymania Sieci i Działu Usług Sieciowych Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego Politechniki Wrocławskiej włączają się w walkę ze stronami wyłudzającymi dane: osobowe bądź uwierzytelniające dostęp do kont bankowych, pocztowych oraz innych serwisów WWW.

  • Usługi WCSS z certyfikatem

    Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe otrzymało znak jakości Polska Chmura, potwierdzający najwyższy poziom i bezpieczeństwo świadczonych usług.