Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

Szkolenie: Mechanizmy HPC w języku Python

W dniu 18 grudnia 2020 r. WCSS organizuje szkolenie na temat mechanizmów HPC w języku Python, które poprowadzi mgr inż. Adam Włodarczyk. Szkolenie zostanie zrealizowane zdalnie, z wykorzystaniem platformy ZOOM i narzędzia Jupyter Notebook.

Warsztaty dotyczą aspektów zrównoleglania kodu oraz użycia skalowalnych i wydajnych struktur danych biblioteki Dask w języku programowania Python. Wymagana jest podstawowa umiejętność programowania w tym języku.

Szkolenie odbędzie się w godzinach od 14.00 do 16.00. Będzie prowadzone w języku polskim.

Rejestracja na szkolenie możliwa jest do 17 grudnia (do godz. 12.00) na stronie: https://conf.e-science.pl/e/hpc-python. Dla zarejestrowanych użytkowników zostaną założone konta w usłudze Jupiter Notebook.

Więcej informacji o warsztatach można znaleźć na stronie: https://conf.e-science.pl/e/hpc-python.

Szkolenie organizowane jest przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, decyzja nr DIR/WK/2016/18. Poprzez rejestrację uczestnik wyraża zgodę na przekazanie jego danych osobowych (imię, nazwisko, instytucja, adres e-mail) do MNiSW w celach audytorskich.

Zapraszamy!

JW, 2020-12-14
  • Projekt RegSOC - bezpieczeństwo cybernetyczne w zasięgu ręki. Zaproszenie na seminarium

    Zapraszamy Państwa na bezpłatne seminarium Projekt RegSOC bezpieczeństwo cybernetyczne w zasięgu ręki. Będzie ono podsumowaniem działań prowadzonych w ramach projektu Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego. Został on opracowany z myślą o podniesieniu bezpieczeństwa cyfrowego w sektorze publicznym.

  • Usługi WCSS z certyfikatem

    Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe otrzymało znak jakości Polska Chmura, potwierdzający najwyższy poziom i bezpieczeństwo świadczonych usług.

  • Człowiek WCSS w Radzie do Spraw Cyfryzacji

    Dr inż. Mateusz Tykierko, zastępca dyrektora Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego, został powołany przez Ministra Cyfryzacji do Rady do Spraw Cyfryzacji.