Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

Szkolenie: Mechanizmy HPC w języku Python

W dniu 18 grudnia 2020 r. WCSS organizuje szkolenie na temat mechanizmów HPC w języku Python, które poprowadzi mgr inż. Adam Włodarczyk. Szkolenie zostanie zrealizowane zdalnie, z wykorzystaniem platformy ZOOM i narzędzia Jupyter Notebook.

Warsztaty dotyczą aspektów zrównoleglania kodu oraz użycia skalowalnych i wydajnych struktur danych biblioteki Dask w języku programowania Python. Wymagana jest podstawowa umiejętność programowania w tym języku.

Szkolenie odbędzie się w godzinach od 14.00 do 16.00. Będzie prowadzone w języku polskim.

Rejestracja na szkolenie możliwa jest do 17 grudnia (do godz. 12.00) na stronie: https://conf.e-science.pl/e/hpc-python. Dla zarejestrowanych użytkowników zostaną założone konta w usłudze Jupiter Notebook.

Więcej informacji o warsztatach można znaleźć na stronie: https://conf.e-science.pl/e/hpc-python.

Szkolenie organizowane jest przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, decyzja nr DIR/WK/2016/18. Poprzez rejestrację uczestnik wyraża zgodę na przekazanie jego danych osobowych (imię, nazwisko, instytucja, adres e-mail) do MNiSW w celach audytorskich.

Zapraszamy!

JW, 2020-12-14
  • Zobacz, czym oddychasz w swojej okolicy

    Dane z 25 czujników powietrza przetwarzane na bieżąco. Aktualne informacje o jakości powietrza. Rusza portal, na którym w każdej chwili możesz sprawdzić, jaki jest poziom zanieczyszczeń blisko twojego domu, miejsca pracy, szkoły.

  • Udaremniamy ataki

    Pracownicy Zespołu Bezpieczeństwa Informacji oraz Działu Utrzymania Sieci i Działu Usług Sieciowych Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego Politechniki Wrocławskiej włączają się w walkę ze stronami wyłudzającymi dane: osobowe bądź uwierzytelniające dostęp do kont bankowych, pocztowych oraz innych serwisów WWW.

  • Usługi WCSS z certyfikatem

    Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe otrzymało znak jakości Polska Chmura, potwierdzający najwyższy poziom i bezpieczeństwo świadczonych usług.