Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

Szkolenie: Mechanizmy HPC w języku Python

W dniu 18 grudnia 2020 r. WCSS organizuje szkolenie na temat mechanizmów HPC w języku Python, które poprowadzi mgr inż. Adam Włodarczyk. Szkolenie zostanie zrealizowane zdalnie, z wykorzystaniem platformy ZOOM i narzędzia Jupyter Notebook.

Warsztaty dotyczą aspektów zrównoleglania kodu oraz użycia skalowalnych i wydajnych struktur danych biblioteki Dask w języku programowania Python. Wymagana jest podstawowa umiejętność programowania w tym języku.

Szkolenie odbędzie się w godzinach od 14.00 do 16.00. Będzie prowadzone w języku polskim.

Rejestracja na szkolenie możliwa jest do 17 grudnia (do godz. 12.00) na stronie: https://conf.e-science.pl/e/hpc-python. Dla zarejestrowanych użytkowników zostaną założone konta w usłudze Jupiter Notebook.

Więcej informacji o warsztatach można znaleźć na stronie: https://conf.e-science.pl/e/hpc-python.

Szkolenie organizowane jest przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, decyzja nr DIR/WK/2016/18. Poprzez rejestrację uczestnik wyraża zgodę na przekazanie jego danych osobowych (imię, nazwisko, instytucja, adres e-mail) do MNiSW w celach audytorskich.

Zapraszamy!

JW, 2020-12-14
  • Artykuł w The Journal of Molecular Modeling

    Ukazał się kolejny artykuł naukowy, którego współautorami są pracownicy i użytkownicy usług WCSS. Tym razem na łamach najnowszego numeru czasopisma „The Journal of Molecular Modeling”.

  • Testowy dostęp do nowego klastra

    Miło nam poinformować, że wkrótce oddamy do użytku nowy klaster obliczeniowy Bem2 o mocy teoretycznej 2,2 PFLOPS. Zapraszamy do testów.

  • WCSS na antenie Radia LUZ

    Zapraszamy do słuchania cotygodniowych 10-minutowych audycji na temat cyberbezpieczeństwa w Akademickim Radiu LUZ (91,6 FM).