Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

Cykl warsztatów: High Throughput Computing with Dask

Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń o tematyce zrównoleglania obliczeń z wykorzystaniem narzędzia Dask, współorganizowanych przez WCSS.

Warsztaty dotyczą wykonywania obliczeń równoległych z użyciem biblioteki Dask w języku Python. Jest to narzędzie, która pozwala na efektywne kolejkowanie  luźno powiązanych (ang. loosely-coupled) zadań na zrównoleglonych zasobach obliczeniowych. Użyteczność tego rozwiązania jest obecnie szeroko wykorzystywana i umożliwia użytkownikom m.in. pisanie niestandardowych algorytmów opartych na zadaniach, dostosowanych do wykonywania z użyciem komputerów dużej mocy obliczeniowej (HPC).

Program warsztatów podzielono na trzy bloki tematyczne, dostępne w kanale YouTube:

1. Dask - a flexible library for paralel computing in Python.

link: https://youtu.be/Tl8rO-baKuY

2. Dask-Jobqueue - a library that integrates Dask with standard HPC queuing systems, such as SLURM or PBS.

link: https://youtu.be/iNxhHXzmJ1w

3. Jobqueue-Features - a library that enables functionality aimed at enhancing scalability.

link: https://youtu.be/FpMua8iJeTk

Trzecia sesja warsztatowa została przygotowana przy udziale WCSS,  w wyniku współpracy Adama Włodarczyka z Alanem O’Cais (Forschungszentrum Juelich GmbH).

Szczegółowe informacje na temat szkolenia można znaleźć na stronie CECAM-FR-MOSER, organizacji patronującej wydarzeniu: https://www.cecam.org/workshop-details/1022

JW, 2021-02-16
  • Obradowała Rada Użytkowników WASK

    Plany rozbudowy sieci oraz zasobów KDM, udział w projektach badawczo-rozwojowych, współpraca w zakresie cyberbezpieczeństwa i rada naukowa to tematy omówione podczas posiedzenia Rady Użytkowników Wrocławskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (RU WASK), które odbyło się we wtorek, 21 września 2021 r.

  • Zobacz, czym oddychasz w swojej okolicy

    Dane z 25 czujników powietrza przetwarzane na bieżąco. Aktualne informacje o jakości powietrza. Rusza portal, na którym w każdej chwili możesz sprawdzić, jaki jest poziom zanieczyszczeń blisko twojego domu, miejsca pracy, szkoły.

  • Udaremniamy ataki

    Pracownicy Zespołu Bezpieczeństwa Informacji oraz Działu Utrzymania Sieci i Działu Usług Sieciowych Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego Politechniki Wrocławskiej włączają się w walkę ze stronami wyłudzającymi dane: osobowe bądź uwierzytelniające dostęp do kont bankowych, pocztowych oraz innych serwisów WWW.