Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

PRACE - Preparatory Phase

Status: Zakończony

PRACE PP (Partnership for Advanced Computing in Europe Preparatory Phase) był pierwszym z serii projektów mających na celu budowę europejskiej obliczeniowej infrastruktury badawczej PRACE-RI. Projekt był współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach 7. Programu Ramowego (RI-211528).

Realizacja projektu obejmowała szereg działań ujętych w pakiety robocze, realizowanych przez 2 lata, od 1 stycznia 2008 do końca 2009 r.

WCSS uczestniczyło w realizacji prac w zakresie zdefiniowania i utworzenia prawnej struktury organizacyjnej angażującej centra obliczeniowe, agencje budżetowe i społeczności użytkowników naukowych.

Podsumowanie

Kontakt

Agnieszka Kwiecień
Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe
Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław
tel. (+48) 713202043
email: agnieszka.kwiecien@wcss.pl

  • Artykuł w The Journal of Molecular Modeling

    Ukazał się kolejny artykuł naukowy, którego współautorami są pracownicy i użytkownicy usług WCSS. Tym razem na łamach najnowszego numeru czasopisma „The Journal of Molecular Modeling”.

  • Testowy dostęp do nowego klastra

    Miło nam poinformować, że wkrótce oddamy do użytku nowy klaster obliczeniowy Bem2 o mocy teoretycznej 2,2 PFLOPS. Zapraszamy do testów.

  • WCSS na antenie Radia LUZ

    Zapraszamy do słuchania cotygodniowych 10-minutowych audycji na temat cyberbezpieczeństwa w Akademickim Radiu LUZ (91,6 FM).