Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

Platforma E-SCIENCE.PL

Platforma E-SCIENCE.PL powstała w ramach projektu SPIN-LAB (Specjalizowana Polska Infrastruktura Naukowa na rzecz Laboratoriów Badawczych) realizowanego przez Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe. Usługi rozwijane w projekcie i udostępniane w platformie służą unowocześnieniu i usprawnieniu działalności polskich laboratoriów badawczych.

Platforma E-SCIENCE.PL pełni rolę punktu dostępowego do usług oferowanych przedstawicielom nauki polskiej, działających w zarejestrowanych w E-SCIENCE.PL zespołach badawczych. Ponadto, jednostki dla których przeprowadzane jest wdrożenie, otrzymują dostęp do dedykowanych aplikacji pomocnych w  zarządzaniu jednostką i w prowadzeniu prac naukowo-badawczych.

Informacja o stale poszerzanej i aktualizowanej ofercie platformy E-SCIENCE.PL dostępna jest na stronie: https://www.e-science.pl. Korzystanie z usług jest bezpłatne.

Wszystkich zainteresowanych uruchomieniem dedykowanych usług lub poznaniem szczegółowych informacji na ten temat prosimy o kontakt: pomoc@e-science.pl.

Podsumowanie

Kontakt

Mateusz Tykierko
Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe
Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław
tel. (+48) 713202032
email: pomoc@e-science.pl

  • Obradowała Rada Użytkowników WASK

    Plany rozbudowy sieci oraz zasobów KDM, udział w projektach badawczo-rozwojowych, współpraca w zakresie cyberbezpieczeństwa i rada naukowa to tematy omówione podczas posiedzenia Rady Użytkowników Wrocławskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (RU WASK), które odbyło się we wtorek, 21 września 2021 r.

  • Zobacz, czym oddychasz w swojej okolicy

    Dane z 25 czujników powietrza przetwarzane na bieżąco. Aktualne informacje o jakości powietrza. Rusza portal, na którym w każdej chwili możesz sprawdzić, jaki jest poziom zanieczyszczeń blisko twojego domu, miejsca pracy, szkoły.

  • Udaremniamy ataki

    Pracownicy Zespołu Bezpieczeństwa Informacji oraz Działu Utrzymania Sieci i Działu Usług Sieciowych Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego Politechniki Wrocławskiej włączają się w walkę ze stronami wyłudzającymi dane: osobowe bądź uwierzytelniające dostęp do kont bankowych, pocztowych oraz innych serwisów WWW.