WCSS logo

Wrocław Centre for
Networking and Supercomputing

News

Zastanów się, zanim klikniesz

JW - Oct. 21, 2022
Październik jest Europejskim Miesiącem Cyberbezpieczeństwa. To coroczna kampania organizowana przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Sieci i Informacji ENISA, która ma na celu zwiększać świadomość na temat zagrożeń bezpieczeństwa w sieci.
W tym roku jest to 10. edycja kampanii, której motywem przewodnim jest dbanie o cyberhigienę na co dzień. To najskuteczniejsza forma profilaktyki, jaką można zastosować, chcąc chronić się przed zagrożeniami w internecie.

W ramy tej zasady wpisuje się szkolenie: "Jak bezpiecznie korzystać z komputera służbowego i nie narażać firmy na straty?" Odbędzie się zdalnie 25 października 2022 r. o godz. 10.00. Jest skierowane do wszystkich, którym choć raz w codziennej pracy zdarzyło się otrzymać podejrzaną wiadomość e-mail. Podczas webinaru zostaną omówione oszustwa skierowane do pracowników biurowych, ze szczególnym uwzględnieniem phishingu, jednej z najczęściej stosowanej metody cyberataków.

By wziąć udział w szkoleniu, należy zarejestrować się na stronie: Jak bezpiecznie korzystać z komputera służbowego i nie narażać firmy na straty?

Natomiast więcej informacji na temat Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa, spis aktualnych wydarzeń oraz bazy wiedzy na temat cyberzagrożeń można znaleźć tutaj: https://bezpiecznymiesiac.pl/

Zachęcamy do zapoznania się z inicjatywą – dla własnego bezpieczeństwa w sieci!

OTHER NEWS