WCSS logo

Wrocław Centre for
Networking and Supercomputing

News

Pierwszy nabór do programu Leonardo Early Access Program (LEAP)

JW - Nov. 22, 2022
LEONARDO to superkomputer dostępny w ramach projektu EuroHPC, który w najnowszym rankingu TOP500 najszybszych superkomputerów świata znalazł się na 4. miejscu. Właśnie został otwarty nabór wniosków w ramach programu LEAP, który umożliwi wybranym naukowcom dostęp do olbrzymiej mocy tego superkomputera.
logo leonardo, światła superkomputera
Program zaplanowano dla fazy przedprodukcyjnej systemów LEONARDO. Jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem superkomputera. W konkursie mogą wziąć udział naukowcy, przedstawiciele przemysłu i sektora publicznego. Nie ma też ograniczeń ze względu na narodowość.

Podstawowym warunkiem, branym pod uwagę przy kwalifikacji, jest rodzaj projektu. Powinien mieć on w zamierzeniu duży wpływ na naukę i w jak największym zakresie wykorzystywać możliwości obliczeniowe dostępne w ramach konkursu. Chodzi o przetestowanie pełnej wydajności superkomputera i jej odzwierciedlenie w wynikach realizacji projektu. Wstępną weryfikację przejdą te wnioski, które bedą opierać się na module, o jakim mowa tutaj: https://leonardo-supercomputer.cineca.eu/hpc-system/.

Pomysłodawcy zakwalifikowanych projektów będą mogli skorzystać z zasobów LEONARDO w terminie od początku stycznia do końca marca 2023 roku.

Więcej informacji na temat naboru można znaleźć na stronie: https://leonardo-supercomputer.cineca.eu/leap-leonardo-launched/.

Zapraszamy!

OTHER NEWS