Cybertrust to konferencja, na której specjaliści i praktycy z branży spotykają się, by omówić najnowsze zagrożenia w cyberprzestrzeni oraz strategie obrony przed cyberatakami. Wydarzenie skierowane jest do specjalistów IT, przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego, a także studentów i wszystkich zainteresowanych tematyką cyberbezpieczeństwa.
W programie znalazły się prelekcje na temat technologii przyszłości, incydentów bezpieczeństwa oraz zarządzania ryzykiem w cyfrowym świecie. Uczestnicy mogą poznać najlepsze praktyki i innowacyjne rozwiązania, które zwiększą odporność ich organizacji na zagrożenia.
Prelekcje i dyskusje w ramach kongresu podzielono na 6 grup tematycznych:
- Informatyka śledcza i cyber wojny.
- Zarządzanie cyberbezpieczeństwem.
- Technologie przyszłości w cyberbezpieczeństwie.
- Człowiek, dane i cyberbezpieczeństwo.
- Analiza przypadków i badań dla cyberbezpieczeństwa.
- Ścieżka praktyków.
O roli, jaką WCSS pełni w zakresie cyberbezpieczeństwa, mówiła podczas konferencji z-ca dyrektora WCSS Agnieszka Kwiecień, która jest też wiceprzewodniczącą Rady Programowej Kongresu. Wzięła również udział w panelu dyskusyjnym pt. "Krajobraz formalnoprawny z perspektywy przedstawicieli różnych organizacji - wyzwania i szanse" oraz uczestniczyła w debacie eksperckiej pt. "NIS2 i co dalej?"
Szczegółowa relacja z wydarzenia znajduje się tutaj:
https://www.linkedin.com/showcase/kongres-cybertrust/.