Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

Outreach to Universities

Ruszył nowy projekt PRACE – Outreach to Universities, w ramach którego już działa punkt informacyjny mający na celu bieżące informowanie społeczności akademickiej o poszczególnych działaniach partnerów programu i możliwościach edukacyjnych dostępnych w zakresie inicjatywy PRACE.

Projekt został stworzony, aby zachęcić  szerokie grono odbiorców do zapoznania się z tematyką zaawansowanego HPC (High Performance Computing), naukami o obliczeniach i symulacjach oraz pokazać możliwości wykorzystania takiej wiedzy. Punkt informacyjny ma za zadanie upowszechniać informacje związane z HPC w Europie i dostarczać aktualności m.in. na temat studiów w tej dziedzinie, staży naukowych czy otwartych stanowisk dla kadry naukowej. 

Działania podzielone są na kilka wątków tematycznych. Zaglądając na stronę punktu, można poczytać o bieżących wydarzenia dla studentów, szkoleniach dla kadry naukowej, kursach w platformie e-learingowej lub zapoznać się z najnowszymi ofertami  pracy w projektach badawczych, czy znaleźć szczegółowe dane na temat ośrodków HPC w Europie. Dostępny jest również portal treningowy (praktyczne przetestowanie wiedzy o HPC) i gry (dla młodszych osób, zainteresowanych wiedzą o superkomputerach).

W projekcie zaplanowano również wizyty ekspertów PRACE w europejskich uczelniach wyższych, podczas których będą odbywać się różnego rodzaju wykłady, pokazy i warsztaty dotyczące zagadnień związanych z HPC. Istnieje też możliwość wyjazdów naukowych studentów i kadry akademickiej do ośrodków partnerskich PRACE.

Uczestnictwo w projekcie jest możliwe po zarejestrowaniu się na stronie:

http://www.prace-ri.eu/outreach-to-universities/

Znajdują się tam również wszystkie szczegółowe informacje o projekcie.

Zapraszamy do rejestracji.

JW, 2018-02-15
  • Zobacz, czym oddychasz w swojej okolicy

    Dane z 25 czujników powietrza przetwarzane na bieżąco. Aktualne informacje o jakości powietrza. Rusza portal, na którym w każdej chwili możesz sprawdzić, jaki jest poziom zanieczyszczeń blisko twojego domu, miejsca pracy, szkoły.

  • Udaremniamy ataki

    Pracownicy Zespołu Bezpieczeństwa Informacji oraz Działu Utrzymania Sieci i Działu Usług Sieciowych Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego Politechniki Wrocławskiej włączają się w walkę ze stronami wyłudzającymi dane: osobowe bądź uwierzytelniające dostęp do kont bankowych, pocztowych oraz innych serwisów WWW.

  • Usługi WCSS z certyfikatem

    Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe otrzymało znak jakości Polska Chmura, potwierdzający najwyższy poziom i bezpieczeństwo świadczonych usług.