Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

Konferencja: AZON - cyfrowe partnerstwo dla nauki

29 maja 2019 r. w Centrum Konferencyjnym Politechniki Wrocławskiej odbędzie się konferencja AZON - cyfrowe partnerstwo dla nauki. Będzie poświecona Atlasowi Zasobów Otwartej Nauki - platformie, której celem jest poprawa dostępności i zwiększenie jakości zasobów naukowych oraz ułatwienie ich ponownego wykorzystywania.

Podczas konferencji zostaną przedstawione możliwości platformy AZON, korzyści wynikające z jej użytkowania oraz metody zwiększania dostępności zasobów nauki w ramach platformy. Druga część konferencji będzie prezentacją praktycznego wykorzystania zasobów dostępnych w Atlasie Zasobów Otwartej Nauki.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie: https://conf.e-science.pl/event/15/

Szczegółowy program konferencji znajduje się tutaj.

Więcej informacji o projekcie, w ramach którego powstaje platforma, jest dostępnych na stronie: zasobynauki.pl.

Zapraszamy.

JW, 2019-03-28
  • Artykuł w The Journal of Molecular Modeling

    Ukazał się kolejny artykuł naukowy, którego współautorami są pracownicy i użytkownicy usług WCSS. Tym razem na łamach najnowszego numeru czasopisma „The Journal of Molecular Modeling”.

  • Testowy dostęp do nowego klastra

    Miło nam poinformować, że wkrótce oddamy do użytku nowy klaster obliczeniowy Bem2 o mocy teoretycznej 2,2 PFLOPS. Zapraszamy do testów.

  • WCSS na antenie Radia LUZ

    Zapraszamy do słuchania cotygodniowych 10-minutowych audycji na temat cyberbezpieczeństwa w Akademickim Radiu LUZ (91,6 FM).