Klaster BEM
Nowoczesne technologie!
Bezpieczeństwo i niezawodność!
Łączymy ze światem!

PRACE-LAB

PRACE-LAB

Projekt PRACE-LAB zakłada budowę szeroko dostępnej infrastruktury obliczeniowej HPC złożonej z wysokowydajnych serwerów obliczeniowych, specjalizowanych jednostek przetwarzania i elastycznych systemów zarządzania danymi.

Więcej ...

PRACE-LAB 2

  PRACE-LAB2 – Współpraca w zakresie zaawansowanych obliczeń w Europie jest kontynuacją   projektu PRACE-LAB. Głównym celem przedsięwzięcia jest dostarczenie  specjalistycznej e-infrasturktury do analityki dużych wolumenów danych i innych zaawansowanych usług obliczeniowych HPC, w tym związanych ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym oraz symulacją obliczeń kwantowych.

Więcej ...

  • Artykuł w The Journal of Molecular Modeling

    Ukazał się kolejny artykuł naukowy, którego współautorami są pracownicy i użytkownicy usług WCSS. Tym razem na łamach najnowszego numeru czasopisma „The Journal of Molecular Modeling”.

  • Testowy dostęp do nowego klastra

    Miło nam poinformować, że wkrótce oddamy do użytku nowy klaster obliczeniowy Bem2 o mocy teoretycznej 2,2 PFLOPS. Zapraszamy do testów.

  • WCSS na antenie Radia LUZ

    Zapraszamy do słuchania cotygodniowych 10-minutowych audycji na temat cyberbezpieczeństwa w Akademickim Radiu LUZ (91,6 FM).