WCSS logo

Wrocław Centre for
Networking and Supercomputing

News

Walka o Cybertron

JW - Oct. 26, 2022
Polski etap gry o Cybertron już za nami. Wydarzenie współorganizowane przez WCSS dostarczyło wyzwań informatycznych zakwalifikowanym licealistom, a oprócz tego pozwoliło na spotkanie uczniów z naukowcami na Politechnice Wrocławskiej.
Uczestnicy gry o Cybertron i jej prowadzący na zdjęciu grupowym.
Cybertron to cykl zespołowych gier sprawdzających umiejętności informatyczne i zdolności kreatywnego rozwiązywania problemów z zakresu cyberbezpieczeństwa i infrastruktury krytycznej.

Etap informatyczny w tej edycji złożony był z kilku zadań typu CTF (ang. Capture the flag), dotyczących m.in. sieciowości, kryptografii czy bezpieczeństwa stron internetowych. Celem graczy, którzy wcielili się w rolę pracowników firmy IT zajmującej się cyberbezpieczeństwem, było pokonanie cyfrowych przeszkód i znalezienie określonego ciągu znaków pomocnego w zidentyfikowaniu sprawców ataku hakerskiego.

Kolejna tura rywalizacji odbędzie się za dwa tygodnie w Czechach.

Więcej informacji na temat samego wydarzenia i wkładu WCSS w jego realizację można znaleźć w jednej z poprzednich aktualności, natomiast szczegółowa relacja z przebiegu gry znajduje się tutaj.

OTHER NEWS