WCSS logo

Wrocław Centre for
Networking and Supercomputing

News

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla zespołu projektu EuroHPC PL

JW - Oct. 23, 2023
Projekt EuroHPC PL, którego jednym z partnerów jest WCSS, został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2023. Wyróżnienia zostały przyznane w czasie Forum Inteligentnego Rozwoju, na którym co roku doceniane są innowacyjne działania naukowe przyczyniające się do polepszenia standardu życia społeczeństwa.
Projekt został uhonorowany w kategorii Projekt Przyszłości. Nagrodę przyznano za: "[...] dotychczasowe wyniki przedsięwzięć, mogące skutkować pozytywnym wpływem na rozwój społeczno-gospodarczy, a także otwarte podejście do promocji i komunikacji ze społeczeństwem, w celu przedstawiania wagi korzyści wynikających z realizowanego rozwiązania.”

W imieniu projektu nagrodę odebrał Marek Magryś - Zastępca Dyrektora ACK Cyfronet AGH ds. Komputerów Dużej Mocy i koordynator infrastruktury EuroHPC PL. Gala rozdania nagród kończyła dwudniowe Forum Inteligentnego Rozwoju, w czasie którego przedstawiciele projektu promowali dotychczasowe dokonania w obszarze obliczeń z wykorzystaniem komputerów dużej mocy oraz przedstawili możliwości skorzystania z proponowanych rozwiązań przez przedstawicieli nauki i gospodarki.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj: https://www.wcss.pl/projekty/55/eurohpc-pl/

OTHER NEWS