WCSS logo

Wrocław Centre for
Networking and Supercomputing

News

Konferencja: Dariah.lab – cyfrowa infrastruktura badawcza dla humanistyki i nauk o sztuce

JW - Oct. 13, 2023
W dniach 18-19 października odbędzie się konferencja w ramach projektu DARIAH-PL, który jest realizowany m.in. przez WCSS.
Logo projektu Dariah.lab
Wydarzenie będzie okazją do podsumowania trwającej trzy lata realizacji projektu oraz zaprezentowania jego rezultatów. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami i zasobami opracowanymi w różnych obszarach humanistyki i nauk o sztuce, jak również z infrastrukturą Dariah.lab integrującą te rozwiązania.

Pierwszy dzień poświęcony będzie przede wszystkim digitalizacji zasobów kultury, a drugi gromadzeniu i analizie zasobów językowych. Podczas konferencji swoje prelekcje przedstawi również kadra WCSS: z-ca dyrektora Agnieszka Kwiecień, kierownik Zespołu Utrzymania Projektów Mariusz Uchroński oraz pracownicy tego działu - Adam Bachera, Bartosz Karpiński i Tomasz Kubik. Ich wystapienia będą dotyczyły usługi semantycznej anotacji konceptów znajdujących się na obrazach 2D, narzędzia do skracania URL/URI w infrastrukturze DARIAH-PL, narzędziowego wsparcia publikowania danych tabelarycznych w sieci Web oraz cyfryzacji słownika etymologicznego nazw geograficznych Śląska.

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Badawczym Polskiego Internetu Optycznego – siedzibie Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w konferencji stacjonarnie, zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo na kanale YouTube PCSS oraz na profilach facebookowych PCSS i Dariah.lab

Strona internetowa konferencji: https://lab.dariah.pl/konferencja/

Zapraszamy!

OTHER NEWS