WCSS logo

Wrocław Centre for
Networking and Supercomputing

News

Przed nami druga edycja gry o CyberTron

JW - June 2, 2023
Do 14 czerwca 2023 r. można zgłaszać chęć udziału w eliminacjach do tegorocznej rozgrywki o CyberTron.
Logo gry o Cyberton i napis: Cybertron. Dolny Śląsk.
CyberTron to zespołowa gra dla uczniów szkół średnich, sprawdzająca umiejętności informatyczne i zdolności rozwiązywania problemów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz infrastruktury krytycznej. Jej celem jest budowanie świadomości zagrożeń obecnych w sieci, nauka reagowania na nie i zapobiegania szkodom, jakie mogą wyrządzić. 

Eliminacje do konkursu odbęda się w dniach 17-18 czerwca 2023 r., a finał rozgrywki zaplanowano na 26-28 września 2023 r. W tym roku fabuła gry zakłada zablokowanie przez hakerów portalu internetowego lokalnej gazety. Sytuację może uratować międzynarodowy zespół młodych informatyków, w których rolę wcielą się uczestnicy konkursu.

Gra, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie się składać z dwóch etapów: terenowego - zlokalizowanego na kampusie PWr oraz informatyczno-programistycznego, na którym wskazówki zebrane w terenie ułatwią znalezienie podatności w systemie, wykorzystane przez hakerów do jego przejęcia. Następnie uczestnicy zmierzą się z przywróceniem infrastruktury do pełnej sprawności po ataku. Gra będzie prowadzona w języku angielskim.

Zawody zostaną zorganizowane na Politechnice Wrocławskiej przez Wydział Informatyki i Telekomunikacji oraz Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: https://cybertron.edu.pl/

Zapraszamy do starcia z hakerami!

OTHER NEWS