WCSS logo

Wrocław Centre for
Networking and Supercomputing

News

Szczyt Cyfrowy IGF Polska 2023

JW - Sept. 5, 2023
W tym roku Szczyt Cyfrowy IGF odbędzie się 4 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.
Logo Szczytu Cyfrowego IGF na czarnym tle. Obok kula ziemska w otwartych rękach i sieć połączeń wokół niej.
IGF Polska to lokalne Forum Zarządzania Internetem (ang. Internet Governance Forum), działające w ramach ogólnoświatowej inicjatywy ONZ. Jej celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju przestrzeni cyfrowej oraz o aktualnych i kluczowych kwestiach związanych z funkcjonowaniem internetu.

Tegoroczne wydarzenie będzie kontynuacją dyskusji w ramach 3 ścieżek tematycznych zainaugurowanych w trakcie ubiegłorocznej edycji, tj.:
  • Technologie w służbie społeczeństwu,
  • Człowiek w internecie,
  • Forum legislacji cyfrowej.
Jedną z prelekcji w ramach pierwszej ścieżki poprowadzą m.in. przedstawiciele WCSS (z-ca dyrektora Mateusz Tykierko i specjalistka ds. promocji EuroCC2 Agata Grzelińska). W prezentacji o tytule: "Superkomputery nie tylko dla nauki – możliwości i dostęp" chcemy pokazać, jak superkomputery i powiązane z nimi nowe technologie – sztuczna inteligencja, wielkoskalowe przetwarzanie danych i komputery kwantowe – mogą być wykorzystywane do rozwoju nauki, usprawniania funkcjonowania administracji publicznej i wspierania rozwoju przemysłu. Dodatkowo zaprezentujemy ofertę Narodowego Centrum Kompetencji HPC i infrastruktury PLGrid w zakresie dostępu do polskich zasobów superkomputerowych, szkoleń i wsparcia użytkowników.

Ze szczegółową agendą konferencji można zapoznać się tutaj: https://www.gov.pl/web/igf-polska/szczyt-cyfrowy-igf-polska-2023--agenda

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na stronie: https://www.gov.pl/web/igf-polska/rejestracja-na-szczyt-cyfrowy-igf-polska-2023

Zapraszamy!

OTHER NEWS